logo

Iškirstas energetinis langas į Europą

2015 m. ruduo tapo istorinis Lietuvos energetikai - baigta statyti 400 kV įtampos tarpsisteminė jungtis su Lenkija "LitPol Link", kuri tapo tiltu į Vakarų Europos elektros energetikos sistemą. Ši linija pirmoji šalyje, kuria tekės net 400 kV įtampos elektros srovė.

163 km ilgio „LitPol Link" elektros perdavimo linija sujungė Alytų ir Elko miestą (Lenkija). Lietuvoje oro linijos trasa driekiasi 51 km per Alytaus ir Lazdijų raj. Nepilnai pusantrų metų dvejose valstybėse trukę darbai buvo baigti, kai prie paskutinės atramos iš Lietuvos pusės jungties laidus prijungė A.Žilinskio ir ko UAB, o iš kaimynų pusės - lenkų rangovai.

Lietuvos pusėje nutiesta daugiau nei 900 kilometrų laidų, kuriuos laiko 150 atramų - visi šie elementai sveria net kelis tūkstančius tonų. Montuotojams dirbti teko kalvotose ir molingose vietovėse, todėl sunkiasvorei technikai privažiuoti reikėjo įrengti daug laikinų privažiavimo kelių. Viena netikėčiausių užduočių buvo susijusi su į Lietuvos raudonąją knygą įrašyto augalo Raudonosios gegūnės, dar vadinamos lietuviškąja orchidėja, išsaugojimu.

Prieš kurį laiką pastatėme "NordBalt" jungties su Skandinavijos elektros rinka projekto atkarpą - 89 kilometrų ilgio 330 kV oro liniją Klaipėda - Telšiai. Ką tik baigėm energetinio lango į Europą - "LitPol Link" jungties statybos darbus. Taigi, savo pastangomis ir darbu prisidėjome prie ypatingai svarbių tarptautinių projektų įgyvendinimo sėkmės. Galime pasidžiaugi savo darbu ir didžiuotis, kad būsime įrašyti į istoriją!