logo

A.Žilinskio ir ko UAB 2013 09 30 pasirašė sutartį dėl „LitPol Link“ jungties vartų – Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos

Energetikos objektų statybos lyderė „A. Žilinskio ir Ko UAB“ ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ šiandien pasirašė sutartį dėl Alytaus transformatorių pastotės 330 kilovoltų (kV) skirstyklos rekonstrukcijos darbų.

Sutarties vertė – 43,5 mln. litų. Tarptautinis viešasis pirkimas dėl Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbų buvo pradėtas š. m. kovo mėn., konkurse dalyvavo 3 įmonės. Skirstyklos rekonstrukcija yra tarpsisteminės elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projekto dalis. Preliminari strateginio projekto visa vertė – 1 281 mln. litų.

„Mūsų kompanijai tai labai rimtas projektas, sako A.Žilinskio ir ko UAB direktorius dr. Žilvinas Žilinskis. Mes turime daug patirties projektuojant ir statant svarbiausius elektros energetikos objektus Lietuvoje- tiesiame dalį jungties į Švediją, rekonstravome didžiausią pastotę Vilniuje, suprojektavome oro liniją į Lenkiją bei dalį linijos į Švediją. Džiaugiamės, kad mūsų profesionali inžinierių komanda galės įgyvendinti ir šį projektą“.

Ateinantį mėnesį prasidėsiantys parengiamieji Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbai akivaizdžiai matysis 2014 m. pavasarį. Tuomet intensyviai vyks ir linijos tiesimo bei nuolatinės srovės intarpo Alytaus pastotėje statyba.

„Įgyvendinant „LitPol Link“ projektą, šie metai buvo skirti ilgai trunkančioms viešųjų pirkimų procedūroms atlikti. Suburta profesionalų komanda dirba pagal planą: metų pradžioje pasirašėme sutartį dėl sudėtingiausio šio projekto etapo – nuolatinės srovės intarpo statybų Alytuje, šiandien pasirašėme sutartį dėl Alytaus skirstyklos rekonstrukcijos darbų, o jau spalį užbaigsime ir paskutinį šiame projekte – elektros perdavimo linijos statybos viešąjį konkursą“, – sako „Litgrid“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Karolis Sankovski.

Atnaujinus 330 kV skirstyklą, esančią Alytaus transformatorių pastotėje, prie jos bus prijungtos dvi naujos 330 kV elektros perdavimo linijos, eisiančios link nuolatinės srovės intarpo ir link Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Skirstykla veiks kartu su nuolatinės srovės intarpu bei 400 kV skirstykla, kurių projektavimą ir statybą atliks technologijų įmonė ABB. Sutartis dėl šių darbų buvo pasirašyta 2013 m. vasario mėnesį.

Kompleksiškai rekonstruojama Alytaus transformatorių pastotė bus atnaujinta iki 2015 metų pabaigos, kai į elektros perdavimo tinklą bus integruota elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“.